چیکار کنیم پیستوله خراب نشه؟!

چیکار کنیم پیستوله خراب نشه؟!

چیکار کنیم پیستوله خراب نشه؟!

در جوامع امروزی استفاده از پیستوله به دلیل راحت تر کردن کار هنگام نقاشی یکی از ابزارهای پرمصرف در این حوزه می باشد. بدین منظور در این مقاله قصد داریم به شما راه حل اینکه چه کار کنیم تا عمر پیستوله زیاد بشه و همچنین خراب نشه را آموزش دهیم با ما در ادامه همراه باشید ...

بعد از هر بار استفاده ضروری است دستگاه به طور کامل تمیز شود تا رنگ های باقیمانده در مجراهای پیستوله ، خشک نشده و مشکلی ایجاد نکند.

سامانه و مجرای پاشش رنگ دستگاه های پیستوله برقی اکثرا از قطعات پلاستیکی ظریف و اورینگ های مشتق از پلاستیک تشکیل شده اند. همانطور که می دانید ، تینر و مشتقات آن دارای ترکیب حلال هستند که به مرور زمان باعث خورندگی و استهلاک قطعات پلاستیکی می گردد لذا توصیه می شود به جای استفاده از تینر ، جهت شستشو دستگاه ، از روغن مناسب ( بین 10 تا 40 ) استفاده شود.

توجه داشته باشید به علت تراکم هوا در مخزن پیستوله ، بعضا مشاهده شده کسانی که از تینر جهت شستشوی پیستوله استفاده کرده اند ، باعث انفجار و آسیب فیزیکی به خودشان و پیستوله شده اند.

در هنگام استفاده از دستگاه پیستوله به نکات زیر توجه نمایید :

1- حتما فاصله ی مناسب با سطح کار را رعایت نمایید.

2- از مواد مجاز برای کار با دستگاه استفاده کنید ( برخی کاربران از دستگاه پیستوله جهت پاشش هر مایعی استفاده می کنند که این کار بسیار اشتباه است. پیستوله ها صرفا جهت پاشش رنگ استاندارد بر روی سطح کار طراحی شده اند به همین دلیل از پاشش هر مایع دیگری نظیر چسب و ... با پیستوله جدا خودداری فرمایید.

3- رنگ را به میزان استاندارد رقیق نمایید. بیش از حد رقیق یا بیش از حد غلیظ بودن رنگ در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند.

" لطفا نظرات و دیدگاه خود را در کادر زیر برای ما ارسال کنید."

نظرات بازدیدکنندگان